Dom 1

- úžitková plocha
- pozemok
- obytné miestnosti
PREDANÝ STAV

Dom 2

- úžitková plocha
- pozemok
- obytné miestnosti
PREDANÝ STAV

Dom 3

- úžitková plocha
- pozemok
- obytné miestnosti
PREDANÝ stav

Dom 4

- úžitková plocha
- pozemok
- obytné miestnosti
PREDANÝ stav

O projekte "4 DOMY PRI LESE"

Projekty jednopodlažných domov predstavujú nadštandardné bývanie v pokojnej lokalite v priamom susedstve lesa. Sedlové strechy a drevené fasády prirodzene zapadajú do prostredia obce a okolitej prírody Rajeckej doliny. Vďaka moderným prvkom domov však primerane vynikajú.

„Bonusom“ sú výhody slepej komunikácie, aj uzatvoreného slepého celého areálu všetkých susedných domov + susedný pozemok developera o veľkosti 1.578 m2, ktorý môžu obyvatelia týchto domov odkúpiť v podieloch, resp. to vieme ponúknuť aj len jednému záujemcovi z našich domov a pod. Pozemok bude v budúcnosti, po rozšírení uzemného plánu stavebným - pre možnosť výstavby 1 domu. 

Slovo architektov:

"Našim hlavným zámerom bolo pokúsiť sa priniesť harmonické a zdravé bývanie, s využitím tradičných prvkov slovenskej architektúry, s pridanou hodnotou moderných technológii a postupov, prihliadajúc na okolitú prírobu a zástavbu dediny.

Volili sme prevažne prírodné ekologické materiály ako drevo a hlina s moderným dizajnom, ktoré prinesú nadštandardný pocit z bývania v interiéri aj exteriéri. Bývanie na začiatku obce Lietava predstavuje súbor slovenských tradičných domov s pridanou hodnotou doterajších znalostí, ktoré nadväzujú svojím archetypálnym tvarom hmoty na tradičnú ľudovú architektúru. Tá bola v rámci celého Slovenska charakteristická sedlovou strechou. Každý pozemok disponuje predzáhradkou, ktorá opticky oddeľuje domy od cesty , no zároveň skrášľuje ich hlavný vstup. Prístreškom na auto vedľa domu sa docielilo prirodzené súkromie na terasách a záhrade. Pozemky smerom od cesty klesajú a tým nám evokujú pocit slobody a otvorenej prírody , ktorá sa nachádza všade naokolo. Neodmysliteľnú súčasť konceptu tvorí zeleň, ktorá dotvára jemné kontúry stavby. Architektonicky majú všetky domy rovnaký charakter, no dispozične je každý dom jedinečný. Dispozícia domu je maximálne presvetlená a prepojená s okolitou prírodou , čo pozitívne pôsobí na človeka a dobíja tak Vašu energiu. Rozmanitosťou pôdorysov sme sa snažili docieliť vybrať si to najvyhovujúcejšie bývanie, ktoré má v každom prípade veľký potenciál na dotvorenie krásnych a zároveň praktických interiérov."

Ing. arch. Romana Vantarová    

Ing. Ing. arch. Peter Matúš

www.slovenskydom.sk

Lokalita

Obec Lietava, vzdialená 7 km od mesta Žilina je známa svojou dominantou - hradom Lietava. Nad obcou sa v Súľovskej vrchovine týčia zrúcaniny tohto rozsiahleho hradu, ktorý je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Je to obľúbená turistická lokalita s výhľadmi na Strážovské vrchy, Malú a Veľkú Fatru. Obcou prechádza turistická trasa na hrad Lietava, vhodná pre rodiny s deťmi, ale aj náročnejšia túra cez Zbyňovský budzogáň. V obci sa nachádza materská a základná škola, potraviny a dva penzióny.

Do obce je možné sa dostať zo smeru Lietavská Lúčka-> Lietava alebo aj zo smeru cez obce Hôrky -> Brezany-> Lietava.  

Pravidelná SAD linka zo Žiliny do Lietavy premáva až 16-krát za deň.

Mapa 4 parciel

Situácia

Vizualizácie domov

Predstavujeme Vám orientačné vizualizácie pre predstavu budúcej novovzniknutej ulice štyroch novostavieb, ktoré zachytávajú výraz architektúry:

Cenník

Ceny jednotlivých domov - aktuálne v "predpredaji" -nájdete pri každom dome samostatne, podrobný postup zmlúv a výpočet predajnej ceny predstavíme na osobnom stretnutí u nás v kancelárii (Rosinská cesta 8862/21, Žilina).

Čo bude súčasťou ceny

Pozemok

Pozemky v miernom svahu, správna orientácia na svetové strany. Celkové výmery pozemkov sú od 602 m² po 630 m².

Samotný dom zrealizovaný firmou Ideálne Domy, s.r.o.

Kvalitne zrealizované domy, kde za remeselnú kvalitu prevedenia stavby ručí spol. IDEÁLNE DOMY, s.r.o. 5 ročnou zárukou a servisom.

Prístupová cesta

Prístup po novovybudovanej asfaltovej prístupovej komunikácii dĺžky: 101,5m - s výhodami slepej ulice.

Napojenie domu na inžinierske siete

Domy budú pripojené na elektro. Čo sa týka vody a kanalizácie, každý dom má vydaným stavebným povolením možnosť napojenia sa na studňu a žumpu, avšak v lete r. 2021 obec plánuje realizovať rozšírenie- vybudovanie obecného vodovodu a splaškovej kanalizácie v danej oblasti, kde pri realizácii rozšírenia sa aj naše 4 bungalovy plánujú napojiť na tento vodovod a splaškovú kanalizáciu. Obec už má všetky projekty vodovodu a kanalizácie vypracované a dodané, realizácia by mala prebehnúť v letných mesiachoch r. 2021.

Projekt domu, projekty prípojok, stavebné povolenia, kolaudácia

Zabezpečenie všetkých potrebných podkladov a povolení.

Záhrada

Po našom odchode nezanechávame za sebou stavenisko, ale pekne vyčistený pozemok a okolie domu. 

Nádherné výhľady, ticho a príroda = LES

Ocitnete sa uprostred prírody - DOSLOVA PRIAMO V LESE.

Súkromie

Domy su navrhnuté tak, aby poskytovali maximálne súkromie. Terasy sú navrhnuté v súkromí, ktoré tvorí garážový prístrešok domu. Výhľady na okolitú prírodu a lesy sú na nezaplatenie.

harmonogram výstavby

Financovanie

1. REZERVAČNÁ ZMLUVA SO ZLOŽENÍM ZÁLOHY 10.000,- eur

A dom realizujeme podľa Vašich požiadaviek (určenie dispozície, výber materiálov, atď).


2. OSTÁVAJÚCU ČASŤ KÚPNEJ CENY RIEŠIME PODĽA VAŠICH MOŽNOSTÍ - ZVYČAJNE PO ETAPÁCH

Kúpna zmluva na pozemok, podiel 1/6 na súkromnom pozemku pod príjazdovou asfaltovou cestou, podiel 1/6 na súkromnom pozemku pod detským ihriskom, Zmluva o dielo na realizáciu inž. sietí (voda, elektro, splašková kanalizácia), Zmluva o dielo na výstavbu domu


ZAHOĎTE STAROSTI S VYBAVOVANÍM HYPOTÉKY. ZARIADIME TO ZA VÁS BEZPLATNE.

V prípade, že vám náš hypo-maklér nevybaví hypotéku alebo úver, vrátime vám plnú výšku vašej zálohy naspäť.


ZABEZPEČÍME KOMPLETNÝ SERVIS PRI VYBAVOVANÍ HYPOTEKÁRNEHO ÚVERU:

nájdeme najideálnejšiu banku pre klienta

porovnanie všetkých bánk na jednom stretnutí (splátky, poplatky, úrok, atď)

skompletizovanie potrebných podkladov k podaniu žiadosti

zložku klienta odovzdávame priamo na pobočke

dosledovanie schvaľovacieho procesu až po samotné čerpanie hyp.úveru

Kontaktujte nás

V prípade záujmu o viac informácii alebo o obhliadku nás kontaktujte. Sídlime v Žiline, v budove, ktorú sme kompletne sami navrhli aj zrealizovali a slúži ako showroom pre klientov.

  • Lietava - 4 domy pri lese
  • Všeobecná otázka
Súhlasím s tým aby spoločnosť IDEÁLNE DOMY, s.r.o. spracovávala moje osobné údaje (meno, priezvisko, email a telefónne číslo) na evidenciu vzťahov so zákazníkmi. *
Pred odoslaním musíte vyplniť súhlas so spracovaním osobných údajov
Prosím vyplňte všetky požadované polia:
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za Váš záujem, čo najskôr Vás budeme spätne kontaktovať.
E-mailová adresa nie je zadaná v správnom tvare
Kontaktný formulár nebolo možné odoslať. Prosím kontaktujte nás priamo na info@idealnebyvanie.sk alebo +421 905 563 348.
Odoslať správu
+421 905 563 348 alebo volajte